Kancelaria Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik

Witaj na stronie Kancelarii Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik. To wyjątkowe miejsce wyjątkowe, kryjące troski i tajemnice moich klientów.

Miło mi powitać Cię na stronie internetowej Kancelarii. Jestem radcą prawnym, mediatorem, założycielką Kancelarii. Jestem także jak niektórzy mówią “prawnikiem od finansów w kryzysie” ale i “prawnikiem od  leasingu i rent a car”. 

Na mojej stronie  znajdziesz informacje, dzięki którym dowiesz się kim jestem, jaka jest specjalizacja mojej Kancelarii a także w czym mogę Ci pomóc. W kilku słowach opowiem Ci także, czego możesz się spodziewać zwracając się do mnie po pomoc prawną albo jak wygląda spotkanie w Kancelarii a jak świadczona przeze mnie pomoc prawna online.

Podpowiem Ci także jak najlepiej przygotować się do pierwszego spotkania ze mną, jak również wyjaśnię od czego zależy cena świadczonych przeze mnie usług prawnych.

Rozgość się, rozejrzyj – mam nadzieję że znajdziesz tu wszystkie informacje, których potrzebujesz. Jeżeli nie to serdecznie zapraszam do kontaktu.

Kim jestem i w czym mogę Ci pomóc

Agata Maksjan-Wójcik / Radca Prawny / Mediator w Kancelarii Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik

Nazywam się Agata Maksjan-Wójcik, jestem radcą prawnym i mediatorem. Wykorzystując wiedzę prawniczą i ponad 15-letnie doświadczenie w zawodzie radcy prawnego, pomagam rozwiązywać problemy prawne dotyczące różnych obszarów życia i biznesu, zarówno spółkom i innym podmiotom gospodarczym jak i wszystkim tym, którzy zmagają się z problemami prawnymi w codzienności.

Najczęściej doradzam w bieżących problemach prawnych związanych z biznesem. Mam wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dotyczącym transakcji leasingowych, najmu, w tym także pojazdów na minuty (CarSharing) czy pojazdów zastępczych. Udzielam wsparcia prawnego w dochodzeniu odszkodowań, w tym także z OC sprawcy szkody, w transakcjach dotyczących nieruchomości czy z zakresu prawa pracy.

Jednym z ważniejszych obszarów mojej działalności jest pomoc dłużnikom w odzyskaniu wolności finansowej. Wspieram osoby zadłużone i pomagam im wyjść z zadłużenia, doradzam w procesie restrukturyzacji, a gdy zajdzie konieczność także w upadłości, w tym upadłości konsumenckiej

Jeżeli potrzebujesz radcy prawnego, który będzie reprezentował Ciebie lub Twoją firmę w postępowaniach sądowych lub egzekucyjnych, oferuję zastępstwo procesowe i reprezentację w całym postępowaniu aż do prawomocnego jego zakończenia.

Jeżeli jesteś wierzycielem, mogę pomóc Ci także w windykacji należności, zwiększając jej skuteczność, co poprawi płynność finansową Twojej firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej w czym pomagam – zapraszam Cię do zakładki – Specjalizacja.

Agata Maksjan-Wójcik - Radca Prawny / pomoc w restrukturyzacji / pomoc w upadłości
Kancelaria Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik
Agata Maksjan-Wójcik - Mediator / alternatywne metody rozwiązywania sporu.
Kancelaria Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik
Agata Maksjan-Wójcik - Radca Prawny / szkolenia prawnicze.
Kancelaria Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik

Poznaj mnie bliżej

 

Zaangażowanie społeczne, wolontariat, działalność pro bono

Zostałam prawnikiem, ponieważ od najmłodszych lat chciałam pomagać innym w trudnych sytuacjach. Odkąd pamiętam angażowałam się społecznie. W ramach wolontariatu pełniłam dyżury mediacyjne w sądach czy też u Rzecznika Praw Obywatelskich. Udzielałam porad prawnych dla osób najbiedniejszych w jednej z warszawskich parafii. Lubię pomagać, dlatego współpracowałam także ze Stowarzyszeniem wspierającym kobiety zmagające się chorobą nowotworową. Wspierałam zarówno Stowarzyszenie jak i kobiety, które zachorowały i szukały pomocy prawnej. Pierwotnie miałam im pomagać tylko z zakresu prawa pracy, ale życie szybko zweryfikowało te plany i wsparcie prawne dotyczyło całego spektrum problemów prawnych. Udzielałam porad prawnych odpisując na maile, ale praca ta wymagała ode mnie różnych umiejętności np. rozmienia trudnych emocji kobiet szukających pomocy. Więcej na temat można przeczytać tutaj: “Ludzie od dobrych pomysłów”.

Praca na etat

Kiedy ponad 15 lat temu odkryłam, że pomoc innym sprawia mi radość i że to właśnie chcę robić, założyłam kancelarie radcowską. Początkowo łączyłam pracę w Kancelarii, z pracą na etat. Pracowałam jako prawnik, potem jako radca prawny co pozwoliło mi zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Dzięki temu poznałam także specyfikę działalności zarówno przedsiębiorców jak i organów administracji państwowej ale także odkryłam, co jest dla mnie naprawdę ważne w życiu zawodowym. Szukałam takich miejsc pracy, których kultura organizacji i jej wartości byłyby zbieżne z moimi a okazywanie wzajemnego szacunku, profesjonalizm, czy empatia, byłyby na porządku dziennym. Niestety bywało z tym różnie,  dlatego postanowiłam zrezygnować z pracy na etat i skoncentrować się na świadczeniu usług w ramach własnej Kancelarii.

Kancelaria – moje zawodowe miejsce ma ziemi

Moja praca jest moją pasją i spędzam w niej naprawdę dużo czasu. Praca jest moim drugim domem. Zawsze marzyłam o tym, żeby mieć swoje zawodowe miejsce na ziemi i takim miejscem stała się dla mnie moja Kancelaria. Miejsce wyjątkowe, kryjące troski i tajemnice moich klientów – prezesów spółek, właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych ale i osób zmagających się w codzienności z problemami prawnymi. Kancelaria to przestrzeń, w której mogę się z spotkać z drugim człowiekiem, porozmawiać o jego problemach prawnych. Wreszcie Kancelaria to także miejsce, gdzie o prawie mówię jasno, bez prawniczego żargonu, gdzie moi klienci mogą uzyskać profesjonalną pomoc prawną i wsparcie na najwyższym poziomie a wszystko w przyjaznej, życzliwej atmosferze.

Wykształcenie

W zawodzie prawniczym jestem od 1999r. Studiowałam Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie ukończyłam aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Po odbyciu specjalistycznego szkolenia z mediacji cywilnych i gospodarczych, uzyskałam dyplom mediatora cywilnego w Polskim Centrum Mediacji. Mam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń prawniczych. W 2008 r. ukończyłam Warsztaty Umiejętności Trenerskich. Prowadziłam szkolenia m.in dla zarządców i pośredników nieruchomości. Współpracowałam także ze Stowarzyszeniem Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej, prowadząc zajęcia dla aplikantów notarialnych. Nieustannie podnoszę kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach. W 2020r. ukończyłam kurs doradcy restrukturyzacyjnego. W codzienności jak i w życiu zawodowym kieruje się przesłaniem Jana Pawła II – “Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Dlatego każdego dnia podejmuje wysiłek, aby doskonalić świadczone przeze mnie usługi prawne. Wiem, że “nic nie zastąpi bycia najlepszym”.

Hobby

Obok prawa moją pasją są góry i filcowanie. Kiedy stawiałam swoje pierwsze kroki w górach, nie spodziewałam się, że tak mnie to wciągnie. Dziś mam za sobą niezliczone godziny na górskich szlakach. Każda górska wędrówka jest dla mnie wyzwaniem ale i możliwością poznania niezwykłych miejsc. Góry to niepowtarzalne widoki, ale to przede wszystkim możliwość przeżycia prawdziwej przygody.  Góry – to szkoła życia. Najbardziej lubię Tatry, bo tam jestem bliżej nieba. Filcowanie pozwala mi natomiast tworzyć rzeczy wyjątkowe, unikalne, nieszablonowe. Kształtuje moją wytrwałość, ale także rozwija kreatywność czy też pobudza wyobraźnię. Dla mnie filcowanie to świetny sposób na relaks.

Kilka słów o Kancelarii

Kancelarię Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik założyłam w 2005 r. Przez 15 lat klientami Kancelarii był przede wszystkim spółki, jak także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.  Wśród klientów Kancelarii były m.in. firmy z branży:

 • finansowej (leasingowej, pożyczkowej, fundusze inwestycyjne),
 • rent a car, carsharing, ale także
 • transportowej, ale i
 • medycznej jak również
 • innych.

Niejednokrotnie klientami kancelarii byli także klienci indywidualni zmagający się z problemami prawnymi w codzienności.

W świadczeniu usług prawnych Kancelarię Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik cechuje:

Mmotywacja do osiągania sukcesów
Aambicja
Kkonsekwencja
Ssumienność
J jakość
Aautentyczność
Nniezawodność

Jak pomagam?

 • udzielam porad i konsultacji prawnych 
 • sporządzam opinie prawne
 • przygotowuje odwołania od decyzji ubezpieczycieli 
 • reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, ale także egzekucyjnych, mediacyjnych, oraz upadłościowych i restrukturyzacyjnych 
 • pomagam w negocjacjach 
 • prowadzę mediacje
 • opiniuje jak również przygotowuje projekty umów, ugód, porozumień, regulaminów, wniosków oraz innych dokumentów.

 

Każdą sprawę traktuję indywidualnie, dlatego że każda sprawa jest inna. Po zapoznaniu się ze sprawą, przedstawiam możliwe rozwiązania prawne i rekomenduję najkorzystniejsze.

Zapraszam do kontaktu pod numerem +48 503-002-777 albo pod adresem mailowym kancelaria@maksjan.pl, lub za pośrednictwem formularza.

Kancelaria Radcy Prawnego Agata Maksjan-Wójcik – wybrane referencje