Agata Maksjan-Wójcik / Radca Prawny / Mediator

Nazywam się Agata Maksjan-Wójcik i jestem radcą prawnym od 2004 r.  ale w zawodzie prawniczym jestem od 1999 r. Jednocześnie jestem mediatorem cywilnym od 2008 r.

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie ukończyłam aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Po odbyciu specjalistycznego szkolenia z mediacji cywilnych i gospodarczych, uzyskałam dyplom mediatora cywilnego w Polskim Centrum Mediacji.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam wykonując zawód radcy prawnego w ramach umów o pracę, ale także również świadcząc usługi prawne na podstawie umów cywilnoprawnych, na rzecz spółek z branży finansowej (leasingowej, pożyczkowej), rent a car, carsharing, jak również na rzecz administracji państwowej. Dzięki temu poznałam specyfikę działalności zarówno przedsiębiorców jak o organów administracji. 

Mam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów prawniczych. W 2008 r. ukończyłam Warsztaty Umiejętności Trenerskich. Dzięki warsztatom, wykorzystując zdobyte umiejętności, jak również wiedzę i doświadczenie prawnicze, prowadziłam szkolenia i warsztaty. Usługi szkoleniowe świadczyłam m.in dla zarządców i pośredników nieruchomości. Współpracowałam także ze  Stowarzyszeniem Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej, prowadząc zajęcia dla aplikantów notarialnych. Prowadzone szkolenia obejmowały na przykład zagadnienia dotyczące obrotu nieruchomościami ale także ksiąg wieczystych, jak również alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów.

Aby poszerzać zakres i podnosić poziom świadczonych usług, w ten sposób jeszcze lepiej służąc klientom Kancelarii, nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach.  W 2020 r. ukończyłam kurs doradcy restrukturyzacyjnego.

Prawo, obok wędrówek po górach czy filcowania jest moją pasją. Kiedy 15 lat temu odkryłam, że pomoc prawna innym sprawia mi radość, założyłam kancelarię radcowską. Od tego czasu, angażowałam się również w pomoc prawną pro bono wspierając na przykład jako wolontariuszka Stowarzyszenie Kwiat Kobiecości, zajmujące się profilaktyką raka szyjki macicy. Więcej na temat można przeczytać tutaj: “Ludzie od dobrych pomysłów”.